HSBC dołączył do kilku innych banków przy wprowadzaniu ograniczeń dotyczących transakcji z wykorzystaniem aktywów cyfrowych.

Brytyjski wielonarodowy bank inwestycyjny HSBC zablokował transfer środków z giełd kryptograficznych. Oprócz HSBC, kilka banków brytyjskich przeniosło się również w celu uniemożliwienia klientom zakupu walut kryptograficznych za pomocą kart debetowych lub kredytowych. Niedawno bank inwestycyjny był zaangażowany w działalność związaną z praniem brudnych pieniędzy, co wzbudziło krytykę władz.

9 stycznia „The Sunday Times“ ujawnił w raporcie, że HSBC zakazał przelewów z kryptońskich giełd, gdy Bitcoin wzrósł do nowych rekordów.

Według Coinjournal, posunięcie HSBC może być podejściem do trwającej sprawy o pranie pieniędzy. The report further noted that leaked documents from the Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) revealed details on the alleged involvement in money laundering. W związku z tymi zarzutami bank został oskarżony o grzywnę w wysokości 1,9 mld dolarów.

Reagując na wprowadzony przez HSBC zakaz transakcji związanych z aktywami cyfrowymi, Jason Yanowitz z Block Works Group powiedział w tweet’cie:

„HSBC blokuje teraz transfery do i z giełd kryptograficznych. Dotychczasowe instytucje finansowe zrobią wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać ten ruch. Dosłownie odmawiają swoim klientom dostępu do najbardziej efektywnych aktywów ostatniej dekady“.

Ran Neuner, gospodarz w CNBC Crypto Trader, powiedział również, że instytucje finansowe wycofają się z biznesu, ponieważ klienci będą szukać alternatyw do realizacji swoich transakcji.

Next Post

DeFi hype: Polkadot and Elrond benefit from problems with Ethereum

Do Feb 11 , 2021
In the last few weeks, the Ethereum transaction fees have risen sharply and many small investors can hardly use Decentralized Finance (DeFi) applications. For this […]